Valby

Kontakt os

ValbyLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@valbyliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@valbyliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@valbyliv.dk

Journalist Jens Mouvielle | Tlf. 30 33 83 19 | jens@valbyliv.dk

Journalist Hanne Bjørton | Tlf. 40 31 24 48 | hanne@valbyliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@valbyliv.dk

Konst. chefredaktør Christian M. Olsen | Tlf. 40 30 07 15 | christian@kobenhavnliv.dk

ANNONCER:

Medieansvarlig Hans Martin Larsen | Tlf. 20 75 14 03 | hml@jfmedier.dk

Medierådgiver Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

sygeplejerske

Ulla begynder igen som sygeplejerske: - Jeg håber at kunne gøre en forskel for både kolleger og patienter

Forsiden netop nu
112

Politiet anholder fire drenge for knivstikkeri i Valby

Coronasmitte

Stejl smittekurve rammer daginstitutioner: - Der bliver trukket hårde veksler på vores raske personale

Valby

Corona i de københavnske daginstitutioner: Psykolog frygter for børnene på lang sigt

Corona

Trods stigende smitte blandt pædagoger: Jeg er slet ikke bekymret for børnenes udvikling, siger klyngeleder

Medie: Mette Frederiksen ventes at fjerne restriktioner

Mystisk

Anne undrer sig over mystisk brummen i Valby: Jeg vågner klokken tre om natten og hører den

Butiksliv

Lukningstrussel i 2018 fik dejlig sideeffekt: Jessie og andre kunder knuselsker deres lille Irma

Valby

Tirsdagens coronatal: Yderligere 46.590 coronatilfælde - tallet for indlagte når 918

112

Politiet advarede forældre mod at kriminelle udnyttede deres børn i Valby: Sådan ser det ud i dag

Regeringen varsler lempelser: Her er restriktionerne, som eksperter er klar til at sige farvel til

efterlysning

Efterlyst kvinde fundet - politiet afblæser efterlysning

Byudvikling

Evighedsprojekt nærmer sig sin afslutning: Snart åbnes Valby Station op igen

Corona For abonnenter

Syge pædagoger tvinger institutioner i knæ: Nu tages drastiske midler i brug