Valby

Kontakt os

ValbyLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@valbyliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@valbyliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@valbyliv.dk

Journalist Jens Mouvielle | Tlf. 30 33 83 19 | jens@valbyliv.dk

Journalist Hanne Bjørton | Tlf. 40 31 24 48 | hanne@valbyliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@valbyliv.dk

Chefredaktør Jesper Gisli | Tlf. 30 50 48 16 | jesper@valbyliv.dk

ANNONCER:

Medieansvarlig Hans Martin Larsen | Tlf. 20 75 14 03 | hml@jfmedier.dk

Medierådgiver Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

INSTAGRAM ANBEFALINGSUNIVERS / @byens_bedste_liv:

Journalist Sine Bindslev Caspersen | Tlf. 25 45 46 95 | sine@kobenhavnliv.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

Forsiden netop nu
Byliv

Vedat laver telefoner og giver dem væk gratis: Ingen børn skal opleve det samme som jeg gjorde

Gyldne grydelapper

Åse vipper konkurrenterne af pinden: Nu er hun Danmarks bedste

LIV inviterer

3-2-1 ... Nedtællingen er for alvor begyndt til dette års kvindemesse

KANDIDATTEST

Ved du hvem, du vil stemme på? Tag kandidattesten her

Debat

Politiske slogans er én ting - ghettopakker og byggeri på fredet grund noget andet

Samfund

Inger foreslår navneskilt på hjemmehjælpere: - Jeg vil bare gerne kunne sige: Goddag Jan

Byliv

Forladt område får et gevaldigt løft: Nu skal længe ventet plads fejres

112

Børnehavebørn fandt poser med kokain på legeplads: Vi er både chokerede og kede af det

Samfund

Stjerneadvokat hyrede sig selv for skattekroner - men borgmester kan ikke svare på, om hun synes, det er okay

Byliv

Han ramte muren og satte sin café til salg: Nu har kæmpe kunde-opbakning reddet livsværket

Alarm 112

Børnehavebørn finder tre poser med kokain på legeplads

Byliv

Omdiskuteret kunstværk er blevet ødelagt: Det er dybt frustrerende

Trafik

Movia foreslår busjusteringer: Valby kan miste livline til metroen