Valby

Kontakt os

ValbyLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@valbyliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@valbyliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@valbyliv.dk

Journalist Jens Mouvielle | Tlf. 30 33 83 19 | jens@valbyliv.dk

Journalist Hanne Bjørton | Tlf. 40 31 24 48 | hanne@valbyliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@valbyliv.dk

Chefredaktør Jesper Gisli | Tlf. 30 50 48 16 | jesper@valbyliv.dk

ANNONCER:

Medieansvarlig Hans Martin Larsen | Tlf. 20 75 14 03 | hml@jfmedier.dk

Medierådgiver Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

INSTAGRAM ANBEFALINGSUNIVERS / @byens_bedste_liv:

Journalist Sine Bindslev Caspersen | Tlf. 25 45 46 95 | sine@kobenhavnliv.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

112

Har fået nok af vanvidsbilister: Politiet tager nyt våben i brug

Forsiden netop nu
Byliv

Zoos husfotograf: Jeg har verdens bedste fritidsjob

I byen

Kvindemesse begynder at tage form: Billetsalget åbner 16. august

Det sker

Find din bedste historie frem: Vi bytter for noget koldt at drikke

112

Nye oplysninger i sag om voldtægt af ung kvinde: Politiet beder borgerne om hjælp

Byliv

På opdagelse i egen baghave: Her kan du opleve nogle af Valbys perler

Alarm 112

Ung kvinde voldtaget nær S-togsstation i København

Valby

Fredagens coronatal: 1085 nye smittede

Byens Bedste Liv

Det bugner med bagere i hovedstadens gader

Byliv

Ikonisk kunstværks overlevelse lider et knæk: Uden det mister området en vigtig del af sin historie

Byliv

Grim ulykke og katastrofal skolegang fik Jakob til at miste alt håb: I dag er han en, andre ser op til

Byliv

Maria og Anders vil køre Europa tyndt i Brede Berta: Vi skal væk fra hverdagen og sætte det hele på pause

Byliv

Aggressive måger skaber stor frustration: De vækker os om natten med deres gennemtrængende skrig